Gervė yra dar galingesnė garantinė įranga visureigiams. Jei jis naudojamas pagrįstai, jis yra natūralus, paprastas ir efektyvus, o rezultatas gali būti dvigubai geresnis su puse pastangų. Jei jis netinkamai naudojamas, yra daug paslėptų pavojų. Daugelis motociklininkų savo transporto priemonėse yra sumontavę gerves, tačiau, kalbant apie konkrečias operacijas, jos apsiriboja pagrindinėmis ištraukiamomis lynais.
Taigi pradėkime nuo tos akimirkos, kai gamtoje įstrigo automobilis ir nusprendė gelbėtis gerve. Užstrigus automobiliui reikia išlipti iš automobilio ir stebėti reljefą bei aplinką. Pasinaudokite patirtimi arba referencinėmis formulėmis, kad apytiksliai apskaičiuotumėte traukos jėgą, reikalingą norint išlipti iš gaudyklės, ir nustatykite reikiamą troso ilgį (kai kabelis nutiestas iki paskutinio būgno sluoksnio, gervė gali užtikrinti maksimalią traukos jėgą, bet jums reikia atkreipti dėmesį į plieninį trosą reikia palikti bent 5 apsisukimus ant vielos būgno, o minkšto troso bent 10 apsisukimų), ar reikia naudoti skriemulį.
Nepriklausomai nuo to, ar spąstų padėtis yra optimistinė, ar ne, prieš pradėdami visas operacijas, mūvėkite apsaugines pirštines.
Tada galite pasirinkti tvirtinimo tašką. Nesvarbu, ar tai būtų savęs gelbėjimas, ar gelbėjimo komandos draugai, turite užtikrinti, kad tvirtinimo taškas būtų saugus. Jei kaip tvirtinimo tašką naudojate medį, turite naudoti medį laikantį diržą. Jei jis pritvirtintas prie kitų transporto priemonių, atkreipkite dėmesį į tinkamus originalaus vilkimo kablio atvejus, ir akivaizdu, kad nėra protinga jį tiesiogiai tvirtinti prie metalinio priekinio buferio strypo. Kad trosai nesikauptų ant būgno šono ir nepažeistų gervės, traukite kiek įmanoma tiesiau.
Taip pat būtina atkreipti dėmesį į tai, ar užrišus kabelį nėra pavojaus nusitrinti kabelio kelią. Tai ypač svarbu nailoniniams lankstiems kabeliams.
Užfiksavus tvirtinimo tašką, atėjo prie bendros temos-kabelio vėliavėlės. Manau, kad dauguma žaidėjų rankose neturi specialios laido vėliavėlės. Drabužius, kuprines ir kitus daiktus, turinčius tam tikrą svorį ant kabelio centro, taip pat galite išvengti kabelio lūžimo ir drebėjimo. Jei nerimaujate, kad jos nesusiteps, naudokite Nukritusias storas šakas pakeisti. Nesvarbu, ką naudosite, svarbiausia netingėti.
Tada galite prijungti valdiklį ir įjungti sankabą. Gervės valdiklio jungiamasis laidas paprastai yra gana ilgas, todėl dirbdami atkreipkite dėmesį į valdymo laidą, kad jis būtų atokiai nuo gervės kreiptuvo ir padangos, kad jis neužkliūtų. Tada lėtai atitraukite kabelį, leiskite atsipalaidavusiam kabeliui ištiesti ir dar kartą patvirtinkite tvirtinimo tašką ir kabelio vėliavėlę. Nuo tada nesikabinkite ant tvirto laido.
Saugumo sumetimais geriausia, jei gelbėjimo proceso metu gervę valdytumėte jūs vienas, o tuo pačiu „nustumtumėte“ nesusijusį personalą, kuris nedalyvauja gelbėjimo procese. Saugiausia vieta valdyti gervę yra kabinoje. Kai viskas bus paruošta, galite pradėti paimti kabelį.
Suvyniodami kabelį įsitikinkite, kad smegenys yra „pabudusios“ ir visada stebėkite transporto priemonės ir supančios aplinkos dinamiką. Nesijaudink. Sklandumas ir lėtumas yra karališkasis būdas.
Šiuo laikotarpiu išgelbėta transporto priemonė gali iš lėto duoti alyvos, kad gelbėjimas būtų lengvesnis, tačiau atkreipkite dėmesį į transporto priemonės greičio ir gervės lyno greičio atitiktį ir neleiskite padangoms siautėti. Kai sukibimas bus atkurtas, transporto priemonė staiga iššoks ir akimirksniu atsipalaiduos. Tikėtina, kad kabelis įstrigs padangoje. Gelbėjimo transporto priemonė turi išlaikyti tam tikrą greitį neutralioje būsenoje, mušdama akis ir stabdydama transporto priemonę, kad išlaikytų akumuliatoriaus įtampą.
Gervė turi didžiulę darbinę srovę, kai laidas paimamas esant apkrovai, todėl jo negalima nuolat paimti ilgą laiką. Kabelio paėmimą rekomenduojama pakabinti kas 2 metrus, kad variklis galėtų išsklaidyti šilumą.
Sėkmingai išlipę iš spąstų, pastatę automobilį ir įjungę P pavarą, būtinai išlipkite iš automobilio ir susipakuokite įrangą. Prieš nuimdami vilkimo kablį, įsitikinkite, kad trosas yra laisvas. Paimant laidą, jis turi būti tolygiai ir sandariai suvyniotas ant būgno, kad išorinis kabelis neįstrigtų vidiniame sluoksnyje ir nesusipainiotų.
Daugelis žaidėjų mano, kad WARN raudonas saugos diržas tėra puošmena, tačiau jo funkcija yra neleisti rankai įstrigti tarp vilkimo kablio ir kreipiančiosios angos ir taip sukelti tragediją. Kai atstumas nuo troso iki vilkimo kablio iki kreiptuvo yra toks pat kaip valdiklio laido ilgis, sustokite ir suimkite raudoną saugos diržą prieš tęsdami traukdami trosą. Jei jūsų gervės vilkimo kablys nėra prisuktas saugos diržu, vietoj jo galite naudoti virvę arba ilgą rankšluostį.
Realiame gelbėjimo procese neišvengiama, kad paėmus kabelį apvija bus laisvesnė arba netolygi. Kad nepaliktų paslėptų pavojų, kabelį reikia iš naujo atleisti ir, pasitaikius progai, vėl teisingai įtraukti.
Baigę visas operacijas, nepamirškite laiku nuimti valdiklio, kad išvengtumėte atsitiktinio prisilietimo.
Aukščiau pateiktos tik kelios vietos, kurias naudojant gervę lengva nepastebėti. Jie nėra išsamūs. Vis tiek pirmiausia turėtumėte laikytis saugos principo faktiškai naudojant. Turite apgalvoti kiekvieną operacijos žingsnį, kad moksliškai ir pagrįstai užbaigtumėte gražų gelbėjimą.